Newsletter

Wpisz swój email, aby na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach
w Polsce i na Hawajach.

 
 
 

Pytania


Najczęściej zadawane pytania

1. Czego dotyczny trening tradycji hawajskich?

Trening oferuje intensywną praktykę hawajskich tradycji. Obejmuje umiejętności uzdrawiania własnych emocji, relacji z bliskimi jak również uczy odpowiedniego stosunku do siebie samego. Trening pomaga tworzyć swoje życie w świadomy sposób, szanując zycie innych. Trening uwrażliwia za współpracę z Naturą i subtelne poziomy rzeczywistości. Trening prowadzi w Europie i na Hawajach T. Pomai'kai Mocna.

2. Czym jest Tradycyjne Ho'oponopono?

Tradycyjne Ho'oponopono to wiedza szamanów hawajskich na temat uzdrawiania relacji. Współcześnie wiele sposobów prowadzenia Ho'oponopono; pojawiły się nowoczesne zachodnie interpretacje tradycyjnych hawajskich metod. Tradycyjne hawajskie Ho'oponopono oznaczna kompleksowe umiejętności szamana hawajskiego - Kahuny do utrzymywania zdrowych, przyjazdych relacji w Ohanie (poszerzonej rodzinie). W tradycyjnym Ho'oponopono Kahuna potrafił - na drodze do uzdrowienia relacji - uleczyć skutki traum, toksycznych więzów, toksycznych tradycji rodzinnych, fobii, depresji i zaburzeń emocjonalnych. Potrafił uwolnić duchy pozostające w otoczeniu osoby jak również potrafił nawiązać wspierającą współpracę w przodkami osoby. Ho'oponopono w treningu Huna Awaiku jest prowadzone wg tradycyjnych metod, a nie współczesnych.

3. Czym są praktyki Ho'omanamana?

Praktyki Ho'omanamana dotyczą hawajskich szamańskich umiejętności tworzenia rzeczywistości. Służy temu celowi wiele narzędzi. Przykładowe umiejętności Ho'omanamana to stosowanie m.in: Moe Uhane, Holoholona Mana Kia'i, Elementy, Awaiku, Kumulipo, Aumakua.

4. Czy osoba wierząca może studiować hawajskie tradycje?

Oczywiście. Hawajskie tradycjne opierają się na dwóch podstawowych zasadach: Aloha i Pono. Aloha oznacza duchową miłość, Pono oznacza umiejętność właściwego działania. Zasada uzdrawiania relacji na dawnych Hawajach opierała się na zasadzie, której uczył również Jezus. Hawajczycy przyjęli pierwszych misjonarzy jak braci, przyjaznie i otwarcie, co również świadczy o ich otwartym sercu..

5. Co wnoszą tradycje hawajskie do życia?

Przynoszą rozumienie swoich reakcji i zachowań, uspokojenie w obliczu trudności życiowych. Powiększają możliwości tworzenia rzeczywistości pełnej harmonii. Uczą cieszenia się życiem. I wiele więcej...

7. Kim jest Kahuna w tradycyjnym rozumieniu?

Kahuna na dawnych Hawajach to szaman, duchowny i uzdrowiciel w jednej osobie. Na dawnych Hawajach istniało wiele ścieżek duchowości i wiedzy - Kahuni różnili się między sobą wiedzą i zakresem kompetencji. Na przykład szaman zajmujący się leczeniem przy użyciu roślin leczniczych nosił nazwę Kahuna Lapau Lapaau. Kahuną nie mogła być nazwana osoba nie należąca do hawajskiej Ohany. Wiedza Kahuny sprawdzana była przez starszych Kahunów poprzez praktykę - Kahuna to nie tytuł, to funkcja w hawajskiej kulturze.

8. Kto może uczyć hawajskich tradycji Ho'oponopono?

Hawajskie tradycyjne Ho'oponopono to szeroka wiedza psychologiczna i duchowa. Nie powinni się zajmować Ho'oponopono osoby niezrównoważone, pozostające w skomplikowanych toksycznych relacjach i stosujące manipulatywne formy tworzenia relacji. Ho'oponopono jest metodą dla terapeutów, psychologów i lekarzy, którzy studiując hawajskie tradycyjne metody uzdrawiania relacji, mogą dzięki temu poszerzyć swój warsztat terapetyczny.

9. Czy stosowanie Ho'omanamana jest bezpieczne?

Ho'omanamana czyli umiejętności skutecznego tworzenia rzeczywistości wymaga odpowiedzialności, ogromnej kontroli stanów emocjonalnych oraz pozostawania w harmonijnych relacjach. Osoby łatwo wpadające w negatywne stany emocjonalne, skłonne do udzielania innym "dobrych rad" oraz przekonane o własnej wyjątkowości nie powinny się zajmować praktyką Ho'omanamana. To metody tworzenia rzeczywistości dla osób dojrzałych, zrównoważonych i generalnie przyjaznych.

10. Czy Mapy Hawajskie to Konstelacje Rodzinne?

Nie, Mapy Hawajskie nie pochodzą z europejskich zródeł. Hawajskie Mapy opierają się na starożytnym hawajskim symbolu Kanaka i opisują prosty porzšdek relacji w rodzinie, który nie jest wybieramy przez terapeutę. Zasady stosowania Map różnią się od rozwiązań europejskich w znacznym stopniu.

11. Czym jest Aloha?

Aloha - to miłość duchowa - umiejętność przyjmowania i okazywania wsparcia, jak również dawania wsparcia w bezwarunkowy sposób.


Odpowiedzi - Studia Hawajskie CBM.TM, 2000 - 2016
Home •  Aktualności •  Hawaje •  Wyspy Hawajskie •  Hawajska Mitologia •  Hawajska Muzyka •  Hula •  Taniec Hula w Polsce •  Lomilomi •  Kontakt •  Studia Hawajskie •  Linki
Studia Hawajskie CCRC.TM       email: info@e-hawaje.pl,                   Wszystkie prawa zastrzeżone © CCRC.TM 2016
Big Island- Mamalahoa Hwy
75-5259 F Holualoa, Hawaii
Europa +48 602 758 295